- Hoşgeldiniz

Franchise Takip

Sitemizde Toplam 384 Firma, 391 Haber, 324 Ürün ve 324 İlan Bulunuyor.

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 9 + 10 = ?

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

Çıtır Usta

Adres : -

Telefon : -

E-Posta : -

Yatırım Aralığı
150.000,00 – 200.000,00 TL
Ülkesi
Türkiye (2002)
Faaliyet Alanı
Türk yemek kültürünün en özel lezzetlerini kendine özgü yorumlarıyla sunan Çıtır Usta, franchise ağını genişletmeye hazırlanıyor ve yeni yatırımcılarını bekliyor. Halen Türkiye genelinde İstanbul, Zonguldak, İzmir, Bursa ve Edirne’deki 35 şubesiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zincirlerinden olan firma, açacağı 15 yeni şube ile 2012 yılında 50 noktada olmayı hedefliyor.
Ferah dekorasyonu, gıda ve hijyen kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışıyla sektörün öncüleri arasında olan Çıtır Usta, masa düzeni, zengin yemek çeşidi, sunumu ve Çıtır Usta Eğitim Akademisinden sağladığı eğitimli personeliyle yemek sektöründe bir adım öne çıkıyor. Anahtar teslimi projelerde yatırımcının vazgeçme ya da işletme sıkıntısı çekmesi halinde yatırımın yüzde 60’nı geri ödemek koşuluyla şubeyi geri almayı taahhüt eden şirket, bu uygulama ile restoran işletmeciliği alanında para kazanma ve güven garantili franchise imkanı sunuyor.
2012’de özellikle İstanbul’da Anadolu yakasında yeni şubeler açmayı planlayan Çıtır Usta, franchise için “paket servis”, “fast-food” ve “alakart”tan oluşan üç ayrı girişim modeli sunuyor. 2007 yılında başlattıkları franchise sisteminin, bayilik almak isteyen yatırımcıların tüm ihtiyaçlarının karşılandığı anahtar teslim bir proje olduğuna değinen Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, “Franchise sistemi ile büyüme konusunda yeniyiz. Ancak bizim hedefimiz ortalama 100 şubelik bir zincire dönüşmek. Bugün mönüsünde 60 çeşit ürünü bulunduran başka bir marka yok. Çıtır Usta bu anlamda kendini emsalsiz yapıyor. Lokasyon gözetmeksizin franchise yatırımların geri dönüşü maksimum 36 ay. Tam uygunlukla işletilen bir şubenin net karı ise cironun yüzde 20 ila yüzde 30’u oranında değişiyor” dedi.
Hijyen ve teknoloji standartlarıyla dünyada benzeri fabrikasında kendi işlediği ürünleri, lezzet kalitesini aynı tutmak adına tüm şubelere tek merkezden dağıtan firma, 2012’nin ilk yarısında paket servis veren 10 şube açmayı hedefliyor…

Çıtır Usta Corner Konsepti: 150 – 200.000 TL
ÇıtırUsta Mağaza Konsepti: 200 – 250.000 USDİşleyiş
Ustalar merkezden sağlanır. Hammadde tedariki merkezi yapılır. Üstün lezzetiyle müşterisini bağlayan bir konsepttir.


Aranan Yer ve Bölge Tanımı
Alışveriş merkezleri ve bahçeli cadde mağazaları


Aranan İşletmeci Özellikleri
“Garantisi bizden işletmesi sizden” anahtar teslimi şubeler
Günde ortalama 3 bin 500 kişiyi ağırlayan Çıtır Usta, franchise şubeleri için anahtar teslim çözümler sunuyor. Şubeler açılmadan önce detaylı çevre analizleri yapan firma, kullandığı özel demografik programlarla o bölgede ikamet eden nüfusa ilişkin, ekonomik göstergeleri, yaş aralığını hatta alışveriş alışkanlıklarını dahi inceliyor. Boş bir mağazayı sıfırdan alarak dekorasyonundan mutfak ekipmanlarına çalışanlarından aydınlatma sistemine kadar her ayrıntıyı franchise sahipleri için hazırlayan Çıtır Usta, şubeyi anahtar teslim personeli dahi hazır olarak yatırımcıya devrediyor.Yatırımcının şubeyi herhangi bir nedenden geri iade etmek istemesi durumunda ise franchise sahibine yatırımının yüzde 60’ını iade etme garantisi veriyor.
Şubelerin dekorasyonu için de detaylı projelendirmeler yapan Çıtır Usta, kendi mimarlarından oluşan özel bir ekiple çalışıyor. Şubelerinde görev alan tüm personeli, hizmet kalitesini yükseltmek adına standart bir eğitimden geçirdiklerinin altını çizen Külekçioğlu, “Hizmet kalitemizi daha da artırmak için hem bayilik alacak kişilere hem de şubede çalışacak personele sektörün dinamiklerini öğrenecekleri bir dizi eğitim veriyoruz. ‘Kazandır kazan’ ilkemizden yola çıkarak sunduğumuz garantili franchise fırsatı ile herkese anahtar teslim kolaylığı tanıdığımız gibi her Çıtır Usta bayisini, uluslar arası arenadaki meslektaşları ile aynı donanıma sahip, eğitimli ve nitelikli personellerle destekliyoruz” dedi.
“2012’de 50 şubeye ulaşacağız”
Tüm Çıtır Usta şubelerinde uluslararası hijyen standartlarının uyguladığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, “Hijyen sistemi konusunda deneyimli şirketler tarafından hazırlanmış ‘Hijyen Koridoru’ adını verdiğimiz bir programa sahibiz. Servis elemanlarından, kullanılan en ufak mutfak gerecine kadar tüm detaylar bu hijyen koridorunun parçası” dedi.
Şubelerde satışa sunulan ürünlerin özel tesislerinde üretildiğine de dikkat çeken Külekçioğlu: “Başlangıçlar, salatalar, lahmacun, pideler, kebap çeşitleri, beyaz et çeşitleri, dürümler, dönerler ve yan ürünler dâhil olmak üzere müşterilerimize 60 çeşit lezzet sunuyoruz. Hijyenik koşullarda hazırlanan ürünlerimiz yarı pişmiş mamul olarak hijyen koridoruna uygun şekilde frigofirik araçlarla şubelerimize teslim ediliyor. Böylelikle lezzet standardını da yakalayabiliyoruz” diye konuştu
Franchise ve kendi dükkânları üzerinden şube ağını genişleteceklerini belirten Külekçioğlu, “2012’de 50 şubeye ulaşmak istiyoruz. Bu şubelerin 45’i franchise, beşi kuruma ait olacak. Şu anki büyüme hızımız ve yatırımlarımız gösteriyor ki önümüzdeki beş yıl içinde şube sayımızı 100’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
Çıtır Usta franchise avantajları hakkında bilgi almak ve size en yakın Çıtır Usta şubesini öğrenmek için www.citirusta.com adresini ziyaret edebilirsiniz…

Çıtır Usta Corner Konsepti: 150 – 200.000 TL
ÇıtırUsta Mağaza Konsepti: 200 – 250.000 USD

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika