- Hoşgeldiniz

Franchise Takip

Sitemizde Toplam 384 Firma, 391 Haber, 324 Ürün ve 324 İlan Bulunuyor.

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 4 + 2 = ?

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

B-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi

Adres : -

Telefon : -

E-Posta : -

Yatırım Aralığı
45.000,00 – 50.000,00 TL
Ülkesi
Türkiye (2006)
Faaliyet Alanı
Yalnızca kadınlara özel iş fırsatı:
b-fit Spor ve Yaşam Merkezi

b-fit, Türkiye’nin ilk ve tek kadınlara özel spor ve sağlıklı yaşam merkezidir. Girişimcisinden üyeliğine kadınlar için tasarlanan b-fit, kadın girişimciliğini destekleyen, kadınlara istihdam sağlayan ve franchising (bayilik) sistemiyle dünya ve Türkiye genelinde büyüyen bir organizasyondur.

Türkiye’de kuruluş tarihi olan 2006 yılından bu yana çok hızlı bir büyüme gerçekleştiren, Türkiye genelinde 212 merkeze ve 100.000 üyeye ulaşan b-fit, Endeavor Derneği tarafından yapılan organizasyonda “Yılın Girişimcisi” olarak başarısını tescillemiştir.

b-fit Türkiye’de yalnızca spor yapmanın şeklini değiştirmedi. Sporu kadınlar arasında yaygınlaştırmanın yanı sıra 200’den fazla kadını iş sahibi yaptı, 375 kadına istihdam sağladı. Bununla birlikte, sosyal kulüpler olarak da faaliyet gösteren b-fit merkezleri, kadınların sosyal yaşama katılmaları, yeni arkadaşlıklar, dostluklar kurmaları yönünde de olumlu bir rol oynadı.

Neden b-fit?

b-fit, her yaş grubundan kadınların spor yaparak sağlıklı yaşam sürmelerine olanak sağlayan, sporu zahmet olmaktan tamamen çıkaran, maddi ve manevi anlamda kadınlara spor yapmamaları için hiçbir neden bırakmayan özel bir spor programıdır. Dünya genelinde kadınların b-fit’i tercih etmelerinin başlıca nedeni ise b-fit’in özel sistemi ve çok makul üyelik fiyatlarıdır.

Amerika’da geliştirilen ve sadece kadınlara yönelik bir program olan b-fit sistemi, milyonlarca kadının tercihi haline gelen 30 dakikalık bir “istasyon çalışmasına” dayanıyor. İstasyon çalışması, kişinin kendi itme-çekme gücüyle egzersiz yaptığı hidrolik ekipmanlar ile üzerinde aerobik yaptığı platformlardan oluşuyor.

Hem zamanı etkin kullanma hem de spora yatkın olmayanları doğru ve etkili egzersizlere yönlendirme imkanı sunan bu çalışma, kardiyovasküler sistemi geliştiriyor, kadınların formda kalmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine olanak sağlıyor.

b-fit’in farkı nedir?

b-fit, yapısı ve işleyişiyle kadınlara özel bir spor ve yaşam merkezidir. Bunun ötesinde
b-fit, sistemi ve programıyla Türkiye’deki mevcut fitness kültürüne alternatif bir sistemdir. Ayrıca uygun üyelik fiyatlarıyla tüm kadınların spor yapmalarına imkan sağlayan b-fit, çok geniş kesimlere ulaşabilmektedir.

b-fit merkezlerinin, spor ve kadın sağlığı bakımından temel farkları şu şekilde sıralanmıştır:

· “Zamanım yok” diyen kadınlara spor yapma fırsatı verir. Günde sadece 30 dakika, haftada sadece 3 gün istasyon çalışmasıyla b-fit, “en çok kalori yaktıran” spor programları arasında dünyada ilk sırada yer almaktadır.

· b-fit’te yaş sınırı bulunmamaktadır. 15-85 yaş arasındaki tüm kadınlar için uygun olan programda, makineler kişinin kendi itme-çekme gücüyle çalıştığı için bedensel zorlanma yaşanmamaktadır. Çalışma hızını ve dolayısıyla makinelerin bedene uyguladığı kuvveti kişinin kendisi ayarlamaktadır.

· b-fit’te spor yapmak külfet değil eğlencedir. Kilo sorunu, formsuzluk ya da yaşlılıktan dolayı spor yapmaktan çekinenler ya da spor yapamayacağını düşünenler, özel bir beceri gerektirmeyen spor aletleri sayesinde b-fit’te rahatlıkla spor yapabilmektedir. Öte yandan, b-fit’te ağırlık temelli makineler olmadığı için bu tarz makinelerle spor yapanlarda görülen bedensel ağrılar yaşanmamaktadır.

· b-fit cihazlarının kullanımı son derece basittir. Cihazların ne kadar süreyle ve hangi sırayla kullanılacağı belli olduğu için keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken hususlar yoktur.

· Grup çalışmasıyla yapılan spor daha zevklidir. b-fit bu imkanı da sağlamaktadır. Üstelik b-fit’te farklı form seviyelerindeki kadınlar aynı grupta çalışabilmektedir. Çünkü makineler kişinin gücüne göre kendini ayarlamaktadır.

· Egzersizler müzik eşliğinde yapıldığı için motivasyon da artmaktadır. Bu sayede kadınlar hem spor yapmakta hem de spor yapmaktan zevk almaktadırlar.

İşleyiş
Bir b-fit merkezi nasıl kurulur?

b-fit merkezlerini yalnızca kadınlar kurabiliyor ve yönetebiliyor. Erkekler en çok yüzde 50 oranında ortak olabiliyor, ancak yönetimin tümüyle kadınlara ait olması gerekiyor.

Bir b-fit merkezi açmak için gereken toplam yatırım maliyeti KDV hariç yaklaşık 50.000 TL’dir. Bu tutarın içinde franchising (bayilik) bedeli, b-fit makine ve ekipmanları, promosyon ve işletme malzemeleri, bilgisayar programı, eğitim semineri, reklam, tanıtım ve insan kaynakları desteği, işletme ruhsatı ve ortalama değerler üzerinden hesaplanmış tadilat ve dekorasyon bedelleri bulunuyor.

Kadınlara iş dünyasının kapılarını açan b-fit, anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla uygun kredi koşulları da sağlıyor, girişimci olmak isteyen kadınlara en avantajlı imkanları sunuyor.

Aranan Yer ve Bölge Tanımı
Türkiye genelinde ve yurtdışında bayilikler verilecektir.


Aranan İşletmeci Özellikleri
Kadın işletmeci
Kadın girişimci
Ya da %50 ortaklı kadın/erkek girişimci şartı vardır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika