- Hoşgeldiniz

Franchise Takip

Sitemizde Toplam 384 Firma, 391 Haber, 324 Ürün ve 324 İlan Bulunuyor.

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

E-Posta Adresiniz

Mesajınız

Güvenlik Sorusu 10 + 3 = ?

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

Anne Penman

Adres : -

Telefon : -

E-Posta : -

Yatırım Aralığı
95.000,00 – 100.000,00 USD
Ülkesi
İngiltere (1992)
Faaliyet Alanı
Sigara Bırakma, Kilo Verme, Stres Yönetimi

Anne Penman, 1992 yılında geliştirdiği özgün sigara bırakma programı ile bugünkü Anne Penman Franchising Sisteminin ilk adımını atmıştır. Başarısı hızla yayılan sigara bırakma programını, kilo verme ve antistres programları izlemiştir. Anne Penman 2003 yılında programlarını tüm dünyaya yayma kararı almış ve bunun üzerine İngiltere dışındaki ilk Anne Penman Franchiseı 2004 yılında Amerikanın Atlanta eyaletinde açılmıştır.

Bugün, 2003 yılında ilk temelleri atılan uluslararası franchising sistemi hızla büyümekte ve dünyaya yayılmaktadır. Anne Penman Sisteminin üyeleri, Anne Penmanın geliştirdiği özgün yöntem ile dünyanın farklı coğrafyalarından binlerce insana sigarayı bırakma, kilo verme ve antistres konularında yardım etmekte ve onlara daha iyi bir yaşamın kapılarını aralamaktadır.

Türkiyede Franchise Fırsatları

Anne Penman International ile yapılan Master Franchisee anlaşması ile Anne Penman Franchising Sisteminin tüm hakları, Türkiye ve Kıbrıs bölgeleri için, Trend Global Uluslararası Ticaret Limited Şirketi (Anne Penman Türkiye) tarafından alınmıştır. Anne Penman Türkiyenin merkezi İstanbul Bağdat Caddesindedir. Anne Penman Türkiye, Türkiye ve Kıbrıs bölgelerinde hızla yayılmayı ve franchising ağını genişletmeyi planlamaktadır.

İşleyiş
Bir franchise açabilmek için neler gereklidir?

I – Franchise Giriş Bedeli , Telif Ücreti (Royalty) ve Reklam Katkı Payı:

Anne Penman Franchise Sisteminin bir üyesi olabilmek ve sistemin sağladığı avantajlardan yararlanabilmek için bir Franchise Giriş Bedeli ödenir. Ayrıca merkezin Anne Penman Sistemi bünyesinde verdiği hizmetlerden elde ettiği brüt gelir üzerinden %7,5 Telif Ücreti (Royalty) ve %2,5 Reklam Katkı Payı tahsil edilir.

II – Personel Gereksinimi:

Bir franchise bünyesinde 2 tam zamanlı, 1 yarı zamanlı kadroya ihtiyaç vardır; Resepsiyonist ,Terapist ve part-time Beslenme Uzmanı (Diyetisyen):

a- Resepsiyonist: Telefona cevap verir, tele-satış yapar, randevuları ayarlar, müşterileri bilgilendirir, ödemeyi alır ve genel sekreterya faaliyetlerini gerçekleştirir. Franchise, mevcut bir merkez içinde açılacak ise gerekli eğitimleri başarıyla tamamlamak koşuluyla halihazırdaki sekreter de bu görevi yapabilir.

b- Terapist: Uygulamayı gerçekleştirir, psikolojik danışmanlık yapar, müşteri takip, destek ve motivasyonundan sorumlu kişidir. Terapist olarak doktor veya psikolog tercih edilebilir.

c- Diyetisyen: Müşterilerin vücut analizlerini yapar ve kişiye özel sağlıklı beslenme programlarını hazırlar. Part-time çalışacak bir diyetisyen tercih edilebilir.

III – Donanım

Anne Penman Sisteminin merkezinde, Anne Penman için özel olarak üretilmiş bir soft lazer cihazı vardır. Bunun dışında bir vücut analiz cihazı, bir karbonmonoksit analizörü, en az 2 bilgisayar (bir resepsiyon, bir terapist için), hızlı internet bağlantısı (Broadband; ADSL vb.), terapi koltuğu ve muhtelif ofis malzemesine ihtiyaç duyulur.

Aranan Yer ve Bölge Tanımı
Tüm Türkiye ve Kıbrıs


Aranan İşletmeci Özellikleri
Anne Penman Franchising Sistemi bireysel veya kurumsal yatırımcılara açıktır. Yalnızca Anne Penman Sistemi dahilindeki hizmetleri vermek için bir merkez kurularak sigara bırakma, kilo verme ve antistres alanlarında çalışılabileceği gibi, hastaneler, klinikler, sağlık merkezleri, muayenehaneler, güzellik merkezleri, psikiyatri klinikleri, bağımlılık merkezleri, psikolojik danışmanlık merkezleri, beslenme danışmanlığı merkezleri gibi merkezler bünyesinde de bir franchising anlaşması yapılabilir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
TemaFabrika